Oferta

dezinkrustacja (głębokie oczyszczanie)

Dezinkrustacja, zwana inaczej głębokim oczyszczaniem (zmydlaniem łoju skórnego poprzez działanie zasadą na tłuszcz), zaliczana jest do metod elektroterapii. Zabieg ten wykorzystuje działanie prądu stałego oraz substancji  czynnych, które po wprowadzeniu w zewnętrzne warstwy naskórka oraz do gruczołów potowych i łojowych, powodują jego rozpulchnienie (zasady rozpulchniają keratynę), co zmniejsza swoistość osadów oraz ułatwia ich usunięcie.

Jest to zabieg przeznaczony tylko dla osób z cerą tłustą (łojotokową) z dużą ilością zaskórników.

Jak wygląda skóra po zabiegu dezinkrustacji?


Po zabiegu dezinkrustacji skóra jest matowa, wygładzona, bez nadmiaru wydzielanego sebum (zabieg reguluje jego wydzielanie). Zaskórniki otwarte zmniejszają się lub mogą zniknąć. Po zabiegu pory skóry są obkurczone (zwężone), co zmniejsza tendencję do powstawania nowych zaskórników.
 

Przeciwwskazania do dezinkrustacji


Przeciwwskazania do dezinkrustacji są podobne jak do zabiegów prądem stałym m.in. rozrusznik serca, elementy metalowe w ciele (w miejscu poddawanym zabiegowi), endoprotezy, nowotwory, zakrzepica, zapalenie żył, stany gorączkowe, ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich, uszkodzenia skóry (rany, owrzodzenia, przerwana ciągłość skóry), zaburzenia czucia.

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio