Oferta

pedicure

Pedicure jest pielęgnacyjnym zabiegiem kosmetycznym, któremu poddawane są paznokcie u stóp. Polega on na skróceniu, opiłowaniu i dokładnym oczyszczeniu paznokci oraz usunięciu zgrubiałego naskórka z pięt. Należy pamiętać, że nie tylko paznokcie dłoni są naszą osobistą wizytówką. Tak samo jak dbamy o paznokcie u rąk, tak samo powinniśmy zadbać o te u stóp. Zwłaszcza latem, kiedy nosząc sandałki czy japonki, chcemy wyeksponować całe zadbane nogi.

Po zmiękczeniu naskórka i paznokci w specjalnie przygotowanym płynie, paznokcie zostają skrócone na prosto. Następnie, specjalnym patyczkiem, delikatnie odsuwa się skórki, które zostają usunięte cążkami. Kolejno, paznokciom nadawany jest odpowiedni kształt, dopasowany do ich naturalnej budowy. Po usunięciu zgrubiałego naskórka, wykonuje się dezynfekcję stóp oraz odprężający masaż z zastosowaniem preparatów regenerujących i nawilżających. Po odtłuszczeniu i osuszeniu paznokci można je pomalować specjalną emalią, chroniącą płytkę paznokcia oraz właściwym, kolorowym lakierem.

Pielęgnacja stóp nie ogranicza się jedynie do zachowania podstaw higieny. Stopy są również naszą ozdobą, dlatego każdy powinien wykonywać Pedicure wtedy, kiedy widzi, że jego stopy tego potrzebują. Nie można lekceważyć tego problemu. Przeciwwskazaniami do stosowania zabiegu jest grzybica, drożdżyca i stany infekcyjne. Systematycznie stosowany Pedicure, znacznie poprawia wygląd stóp i paznokci. Można go stosować nawet raz w tygodniu.

W ofercie również dostępny jest pedicure kwasowy.

Pedicure wykonany za pomocą kwasów kosmetycznych. Kwasy zmiękczają  twardy, zrogowaciały naskórek stóp pięt skłonnych do pękania. Pedicure kwasami to innowacyjny, wieloetapowy zabieg którego wykonanie nie wymaga frezarki i Omegi. Zabieg wykonany kwasami ma właściwości nie tylko upiększające, ale także lecznicze. Po zabiegu skóra pięt staje się gładka i miękka w dotyku, zabieg usuwa pęknięcia pięt. Pedicure kwasami to zabieg komfortowy, szybki i przyjemny. Pedicure kwasami jest najbezpieczniejszym zabiegiem dla osób chorych na cukrzycę.

Opis zabiegu:
1. Nakładamy na powierzchnię stopy nasączone kwasami plastry.Szczelnie owijamy folią.
2. Czekamy 15 do 20 minut w zależności od stopnia zrogowacenia naskórka.
3. Zdejmujemy folię , usuwamy plastry wraz z rozpuszczonym naskórkiem przy pomocy plastikowego nożyka.
4. Pozostałości naskórka usuwamy za pomocą tarki.
5. Na koniec aplikujemy odżywczy krem, mający właściwości nawilżające, wykonując przy tym masaż.

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio